KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Monitoring 2019 V broumovském domovu pro seniory kraj hodlá zvýšit počet lůžek
Zpět

V broumovském domovu pro seniory kraj hodlá zvýšit počet lůžek

Přidáno 13. 3. 2019
Ilustrační foto

Královéhradecký kraj společně s městem Broumov chtějí rozšířit kapacity v tamním domově pro seniory o 34 lůžek. Stávající objekt projde přestavbou za přibližně 80 milionů korun včetně DPH. Projektová příprava se plánuje na rok 2019 a kraj akci chce podpořit finančně. Záměr schválila v pondělí rada.

„Domov seniorů v Broumově má v současnosti 42 lůžek. Ve spolupráci s městem Broumov chceme zvýšit počet lůžek o 34, a to přestavbou stávajícího objektu. Rada kraje schválila tento záměr, přičemž kraj se bude podílet částkou zhruba 61 milionů korun a Broumov doplatí 19 milionů korun,“ řekl náměstek Vladimír Derner pro oblast sociálních věcí.

Domov seniorů chce zahájit do dvou let poskytování služeb pro osoby s potřebou nepřetržité péče z důvodu snížených fyzických schopností i pro osoby se stařeckou demencí. Zařízení poskytne i pro dočasné tak zvané odlehčovací pobyty pro seniory, o které většinu času pečuje rodina.

Zřizovatelem Domova seniorů v Broumově je samotné město a jejím provozovatelem příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Naděje Broumov. Organizace poskytuje komplexní péči, dává důraz na prožití důstojného stáří a současně také nabízí volnočasové aktivity.

Autor: Mgr. Sylvie Velčovská │Královéhradecký kraj │odbor kancelář hejtmana │tiskové oddělení